Sektörel ERP Çözümleri

Elektrik ve Elektronik

Sektörel Çözümler

Elektrik ve Elektronik Sektörüne Özel ERP Çözümleri

caniasERP ’nin esnek yapısı sayesinde elektrik & elektronik sektörüne özel süreçler; alternatif malzeme konsepti, yerleşim yeri kodu, ilk kalite onayı, revizyon yönetimi, üretici kodu yapısı, çıktılar kolayca yönetilir.

caniasERP , ürün ağacı yönetimi, rota yönetimi, malzeme kodlama yapısı, doküman yönetimi, son kullanma tarihi, numune yönetimi gibi standart çözümlerin yanı sıra sektöre özel alternatif malzeme konsepti, yerleşim yeri kodu, ilk kalite onayı, revizyon yönetimi, üretici kodu yapısı, çıktılar gibi çözümler de sunar.

Modüller

Elektrik ve Elektronik Sektörüne Özel Geliştirdiğimiz Başlıca Modüller;

İlave Süreçler

Elektrik & elektronik sektöründe, caniasERP'de izlenebilecek ilave süreçler

Alternatif Malzeme Konsepti

Alternatif Malzeme konsepti, bir malzemeye doğan ihtiyacın o malzemeye denk başka bir malzeme ile giderilmesidir. Malzeme İhtiyaç Planlaması (MRP) modülü, kullanıcı inisiyatifine bağlı olarak alternatif malzeme konseptini dikkate alma kabiliyetine sahiptir. Alternatif malzeme konseptinin kullanılabilmesi için öncelikle ilgili malzemelerin malzeme kartına denk olan tüm malzemeler, alternatif kat sayısı ve kullanıldığı ürün ağacı ile birlikte tanımlanmış olmalıdır. MRP İhtiyacı doğuran talep belgesi üzerinde bulunan malzeme için alternatif malzeme kullanımına izin verilmez. Sektördeki ihtiyaç, ürün ağacı özelinde alternatif belirlemektir.

Yerleşim Yeri Kodu

Elektronik sektöründe ürün ağaçlarında kullanılacak malzemelerin yanı sıra, bu malzemelerin kullanılacağı lokasyon bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyaç, ürün ağacı içerisinde yerleşim yeri kodları ile karşılanmaktadır. İhtiyacın sebebi üretim ekibini yönlendirip hatayı önlemektir.

Üretici Kodu Yapısı

Üretici kodu, bir ürünü ilk üreten firmanın atadığı kod anlamına gelmektedir. Bu kodlar, sektördeki firmaların yıllarca ticari ilişkide bulundukları üreticiler ile iletişim kurmalarını sağlar. Bir ürüne kendi kodunu veren firma, aynı zamanda üretici kodunu da takip etmek zorundadır. Ticari ilişki içinde olunan müşteri ve tedarikçiler, üretici kodlarıyla talepte bulunup talep toplamaktadır. Bu nedenle, üretici kodu takibi elektronik sektörü için kritik bir konudur.

İşletmeniz için çok daha farklı çözümlere mi ihtiyacınız var? Bize ulaşın. Hemen çözümlerimizi sunalım.

Kurulum Süreci

3 adımda elektrik ve elektronik sektörü ERP yazılımına sahip olun

 • ERP-tanışma-çözüm-icon

  Sizi Anlıyoruz

  Öncelikle işinizle ilgili tüm süreçleri analiz ediyoruz. Analiz neticesinde ihtiyaçlarınıza yönelik çözümlerimizi sunuyoruz.

 • ERP-üretim-ihtiyaca-yönelik

  Çözüm Geliştirme

  Belirlenen ihtiyaçlara ve işletmenizin kurumsal yapısına uygun gerekli modülleri yazıyor ve sürekli test ederek geliştiriyoruz.

 • ERP-kurulumu

  Kurulum

  İşletmenize özel geliştirilen ambalaj sektörü çözümlerini yazılımımıza entegre ediyor ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Satış Sonrası

Teknik Destek

Nermasoft bünyesinde hizmet veren ERP uzmanlarımız elektrik ve elektronik sektörüne yönelik geliştirdiğimiz tüm süreçleri sizlere anlatıyor, öğretiyor ve sürekli olarak teknik destek ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

%0

Müşteri Memnuniyeti

0/24

Teknik Servis
erp-teknik-destek-hizmetleri-nermasoft
Bizi Tercih Edenler