Sektörel ERP Çözümleri

Makine ve Endüstriyel Otomasyon

Sektörel Çözümler

Makine ve Endüstriyel Otomasyon Sektörüne Özel ERP Çözümleri

caniasERP ile makine imalatına dair, sektörün gerektirdiği tüm süreçleri izlemek mümkündür. Makine imalat sanayinde yer alan firmalar hem yerel hem de dünya çapında üretimde bulunarak sanayideki tüm alanlara, ihtiyaçları doğrultusunda makineler, aksam ve parçalar imal etmektedirler.

caniasERP , makine imalatı ile ilgili birçok farklı alt sektörlerle çalışmakta ve ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Flow Forming, Hot Spinning, Shear Forming, Hydraulic Forming Presses for Special Application ve müşteriye özel makine imalatı yapan birçok müşterimiz süreçlerini caniasERP ile takip etmektedir. Sektörel özelliği dolayısıyla sürekli gelişen makine sektöründe, üretimi yapılan her yeni mamul için proje tasarımı, AR-GE ve ayrıntılı mühendislik tasarımları yapılmaktadır. Ayrıca yeni bir mamul üretimi için talep edilen mamulün nitelikleri ayrıntılı olarak alınmakta, bunun sonucu olarak küreselleşen dünyada önemli bir olgu olan ‘müşteri odaklılık’ prensibi ile müşteri isteklerine uygun makine parça, aksam ve aparatları üretilmektedir. Tasarım ve AR-GE faaliyetlerinin takibi ve tasarım faaliyetlerinin dokümantasyonu ayrıntılı olarak caniasERP  ile takip edilmektedir.

Modüller

Makine ve Endüstriyel Otomasyon Sektörüne Özel Geliştirdiğimiz Başlıca Modüller;

 • mrp-64x64-1
  Malzeme İhtiyaç Planlaması

  gözat

 • cos-64x64-1
  Maliyet Merkezleri Muhasebesi

  gözat

 • hcm-64x64-1
  İnsan Kaynakları Yönetimi

  gözat

 • doc-64x64-1
  Doküman Yönetimi

  gözat

İlave Süreçler

Makine ve Endüstriyel Otomasyon Sektöründe caniasERP'de izlenebilecek ilave süreçler

Varyant konfigüratörünün her aşamada kullanılması

Varyant konfigüratörü kendi içerisinde renk, ölçü, çap vs. gibi spesifik özellikleri değişen malzemeler için ayrı ayrı malzeme kodları yaratmak yerine, kod kalabalığının önüne geçen ve üretim, satış, ürün tasarımı, satınalma, envanter vs. gibi tüm süreçlerde kullanılabilen bir konsepttir.

Tekliflendirme Sürecini Kolay Yönetebilme

Makine imalatı ile ilgili teklif hazırlama süreci çok uzun ve zahmetlidir. Diğer taraftan tekliflendirme sürecinde harcanan her dakika makine imalatçısı için önemlidir. Bununla birlikte tekliflerin çok büyük kısmı aslında daha önce yapılan işlere benzemektedir. Eskiden yapılan işlere çeşitli revizyonlar yapılarak yeni teklif hazırlanır. caniasERP ile sistemde hem şablon teklifler üzerinden hem de daha önce üretimi yapılmış makineler üzerinde kolay revizyon yapılabilmekte ve de bu revizyonlar üzerinden ön maliyet çalıştırılabilmektedir.

Teklif verilirken gerçekçi termin sürelerinin verilmesi

Makine imalatçısı için en zor konulardan biri tekliflendirme sürecinde müşteriye termin süresini verebilmektir. Burada önemli konulardan bir tanesi teklifin mevcut yürüyen siparişler içindeki önceliği ve bu önceliğin verilmesi durumunda yürüyen siparişlerdeki termin sürelerindeki sapmaların ne olacağıdır. caniasERP ile simülasyon ortamında bunların testleri yapılarak gerçekçi termin süreleri verilebilmektedir.

Fason Takibi

Makine imalat sektörü, imalatta fason konseptini yoğun şekilde kullanmaktadır. Depodan fasona gidecek malzemeler, iş emirlerinin operasyonları bazında takip edilmekte; hangi iş emrinin hangi operasyonunda hangi malzemelerin depoda hazırlandığı, hangi malzemelerin fasona transfer edildiği, giden malzemelerin sevk irsaliyelerinin, fasoncuda kalan malzemelerin ve fasoncudan gelen yarı mamul veya mamullerin miktarlarının takibi gibi fason hareketlerinin tümünün takibi caniasERP üzerinden yapılabilmektedir.

İşletmeniz için çok daha farklı çözümlere mi ihtiyacınız var? Bize ulaşın. Hemen çözümlerimizi sunalım.

Kurulum Süreci

3 adımda makine ve endüstriyel otomasyon sektörü ERP yazılımına sahip olun

 • ERP-tanışma-çözüm-icon

  Sizi Anlıyoruz

  Öncelikle işinizle ilgili tüm süreçleri analiz ediyoruz. Analiz neticesinde ihtiyaçlarınıza yönelik çözümlerimizi sunuyoruz.

 • ERP-üretim-ihtiyaca-yönelik

  Çözüm Geliştirme

  Belirlenen ihtiyaçlara ve işletmenizin kurumsal yapısına uygun gerekli modülleri yazıyor ve sürekli test ederek geliştiriyoruz.

 • ERP-kurulumu

  Kurulum

  İşletmenize özel geliştirilen ambalaj sektörü çözümlerini yazılımımıza entegre ediyor ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Satış Sonrası

Teknik Destek

Nermasoft bünyesinde hizmet veren ERP uzmanlarımız makine ve endüstriyel otomasyon sektörüne yönelik geliştirdiğimiz tüm süreçleri sizlere anlatıyor, öğretiyor ve sürekli olarak teknik destek ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

%0

Müşteri Memnuniyeti

0/24

Teknik Servis
erp-teknik-destek-hizmetleri-nermasoft
Bizi Tercih Edenler