Sektörel ERP Çözümleri

Matbaa Sektörü

Sektörel Çözümler

Matbaa Sektörüne Özel ERP Çözümleri

Matbaa sektöründe müşteri ilişkilerinden planlamaya, proje yönetiminden satış teklifi maliyet hazırlanmasına, iş süreçleri yönetiminden (BPM) finansal uygulamalara, tedarik zinciri ve depo yönetimine kadar tüm süreçleri caniasERP ile yönetmek mümkündür.

Sektör bağımsız yapısı ve geliştirilebilir altyapısı sayesinde caniasERP , standart ERP çözümlerine ek olarak Nermasoft’un 20 yılı aşan deneyimlerinden yola çıkılarak hazırlanmış, matbaa sektörünün kurumsal yazılım ihtiyaçlarına yönelik çözümü ile bu sektöre özel birçok takibe de olanak sunmaktadır.

Nermasoft, Matbaa çözümünü caniasERP içinde bir modül haline getirerek diğer ERP yazılımlarında ihtiyaç duyulan entegrasyon, data transferi gibi sorunları ortadan kaldırmıştır. Malzeme yönetimi, satın alma gibi temel modüllerle tam entegrasyonu matbaa çözümünü daha efektif kılar; raporlamayı dinamik olarak ERP’nin diğer datalarıyla birlikte yapma imkânı sunar.

Modüller

Matbaa Sektörüne Özel Geliştirdiğimiz Başlıca Modüller;

 • mrp-64x64-1
  Malzeme İhtiyaç Planlaması

  gözat

 • crm-64x64-1
  Müşteri İlişkileri Yönetimi

  gözat

 • bpm-64x64-1
  İş Süreçleri Yönetimi

  gözat

İlave Süreçler

Matbaa Sektöründe caniasERP'de izlenebilecek ilave süreçler

Proje Yönetimi (İzlenebilirlik)

Matbaa sektöründe ürün değişkenliği oldukça fazladır. Sabit bir ürün satılmadığı ve üretilmediği için her ürün müşteriye özel ve yeni bir ürün olarak sisteme dâhil edilir. Dolayısıyla her bir sipariş ve teklif isteği yeni bir ürün olarak planlanmalı ve takibi yapılmalıdır. Bu nedenle her teklif isteği veya sipariş yeni bir proje olarak değerlendirilerek proje kaydı oluşturulur. Oluşturulan proje kodu, üretilecek tüm datanın çatısı niteliğindedir ve bundan sonraki üretim, satın alma, satış, finans ve envanter yönetimi gibi modüllerde de direk entegrasyon sağlayan bir araçtır. Her modülde bu proje ile ilgili belgelere (iş emri çıktısı, teklif formu vb.) proje kodu üzerinden ulaşılabilir. Bir projenin altında birden fazla ürün, teklif, iş emri oluşturulabilir.

Teklif yönetimi

Proje kodu oluşturulduktan sonra projeye bağlı olarak satış teklifleri oluşturulabilir. Matbaa sektöründe hızlı ve doğru teklif verebilmek çok önemlidir. Bu nedenle ilgili ekranda önceki teklifler referans alınarak yeni teklif belgeleri hazırlanabilir. Bu aşamada ilgili müşterinin önceki tekliflerinin yanı sıra başka müşterilerin önceki teklifleri de referans alınabilir.

İş Süreçleri Yönetimi

Ürün bilgi kartı ile birlikte, oluşan maliyet ve baskı öncesi çalışması için onay mekanizması da oluşturulur. Burada maliyetin kontrolden geçip doğruluğunun onaylanması esastır. Bir diğer önemli nokta da ilgili tüm departmanların, teklif onay sürecine dâhil edilmesidir.

Üretim Yönetimi ve Çizelgeleme

Üretim yönetimi, “çizelgeleme” ve “sahadan veri toplama” olmak üzere,iki kısımda ele alınmıştır. İş emri operasyonlarının sıralanmasında kullanılan sektöre özel “çizelgeleme” ve “sürükle bırak” özellikleri sayesinde projeler hızlı ve doğru şekilde önceliklendirilebilmektedir. Planlamacılar bu özellikler sayesinde iş önceliklerini belirler, operatörler de sıralanmış bu işleri dokunmatik (kiosk) ekranlardan takip edip onay verebilir. Operatör, makinelerin durumuna göre sıradaki işi birden fazla iş merkezi arasında bölebilir. Ayrıca operatör kiosk ekranlar üzerinden aynı anda birden fazla operasyona onay verebilir, duruş başlatabilir ya da bitirebilir.

İşletmeniz için çok daha farklı çözümlere mi ihtiyacınız var? Bize ulaşın. Hemen çözümlerimizi sunalım.

Kurulum Süreci

3 adımda matbaa sektörü ERP yazılımına sahip olun

 • ERP-tanışma-çözüm-icon

  Sizi Anlıyoruz

  Öncelikle işinizle ilgili tüm süreçleri analiz ediyoruz. Analiz neticesinde ihtiyaçlarınıza yönelik çözümlerimizi sunuyoruz.

 • ERP-üretim-ihtiyaca-yönelik

  Çözüm Geliştirme

  Belirlenen ihtiyaçlara ve işletmenizin kurumsal yapısına uygun gerekli modülleri yazıyor ve sürekli test ederek geliştiriyoruz.

 • ERP-kurulumu

  Kurulum

  İşletmenize özel geliştirilen ambalaj sektörü çözümlerini yazılımımıza entegre ediyor ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Satış Sonrası

Teknik Destek

Nermasoft bünyesinde hizmet veren ERP uzmanlarımız matbaa sektörüne yönelik geliştirdiğimiz tüm süreçleri sizlere anlatıyor, öğretiyor ve sürekli olarak teknik destek ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

%0

Müşteri Memnuniyeti

0/24

Teknik Servis
erp-teknik-destek-hizmetleri-nermasoft
Bizi Tercih Edenler