Sektörel ERP Çözümleri

Metal Sanayi Sektörü

Sektörel Çözümler

Metal Sanayi Sektörüne Özel ERP Çözümleri

caniasERP , metal ve sac işleme sektörüne ait tüm süreçleri etkin bir şekilde yönetmek için güçlü araçlar sunmaktadır.

Metal ve sac işleme sektöründe üretim yapan ve caniasERP kullanan işletmeler, sektörün üretim koşullarına uygun ve etkili uygulamalar kullanmaktadırlar.

Modüller

Metal Sanayi Sektörüne Özel Geliştirdiğimiz Başlıca Modüller;

 • bom-64x64-1
  Ürün Ağacı Yönetimi

  gözat

 • hcm-64x64-1
  İnsan Kaynakları Yönetimi

  gözat

 • mrp-64x64-1
  Malzeme İhtiyaç Planlaması

  gözat

 • bpm-64x64-1
  İş Süreçleri Yönetimi

  gözat

 • cos-64x64-1
  Maliyet Merkezleri Muhasebesi

  gözat

İlave Süreçler

Metal Sanayi Sektöründe caniasERP'de izlenebilecek ilave süreçler

Fason Üretim Takibi

Fason üretim süreci caniasERP üzerinde fason iş emirleri veya fason operasyonlar ile yönetilmektedir. Fason işlem için gönderilecek malzemelerin takibi, fason tedarikçiye malzeme transferi, sevk irsaliyesinin hazırlanması, fason tedarikçiden gelen işlenmiş malzemenin kabulü gibi işlemler caniasERP üzerinde yapılabilmektedir. Hangi fason tedarikçi de hangi malzemelerden hangi miktarlarda bulunduğuna dair raporlar alınabilir.

Fire, Hurda ve 2.Kalite Takibi

Üretim operasyonları sonucunda ortaya çıkan fire ve hurda miktarları sistem üzerinde kayıt altına alınır. İş emri operasyonu bazında fire ve hurda miktarlarına ait raporlamalar yapılabilir. Belirli ve planlı fireler, ürün ağaçlarında oransal olarak tanımlanır ve malzeme ihtiyaç hesaplamasında dikkate alınması sağlanır. Ayrıca yan ürün tanımlaması ile 2.kalite olarak üretilen ürünler ayrı bir malzeme kodunda stoklaştırılır.

Satış Fiyatları ve İskontoları

Ürün, müşteri, ürün grubu, müşteri grubu, satış temsilcisi gibi kriterler bazında satış fiyatları sisteme girilebilir. Satış fiyat listesine ödeme vadesi, ödeme şekli, teslimat şekli, satış koşulları vb. detay bilgiler eklenebilir. Satış temsilcisi bazında iskonto yetkisi tanımlanabilir ve sistem üzerinde fiyat analizleri yapılabilir.

Malzeme İzlenebilirlik ve Takip

Malzeme izleme ve kontrol uygulamaları ile işletmeye giren malzemelerin parti numarası ile takibi sağlanabilir. Parti (Lot) numaraları barkodlu olarak etiketler üzerine basılabilir ve bu sayede malzeme izlenebilirlik için alt yapı sağlanmış olur. Malzeme hareketlerinde, iş emri tüketimlerinde ve iade işlemlerinde parti numaraları kullanılarak malzemelerin işletme içindeki her hareketi kayıt altına alınmış olacaktır.

İşletmeniz için çok daha farklı çözümlere mi ihtiyacınız var? Bize ulaşın. Hemen çözümlerimizi sunalım.

Kurulum Süreci

3 adımda metal sanayi sektörü ERP yazılımına sahip olun

 • ERP-tanışma-çözüm-icon

  Sizi Anlıyoruz

  Öncelikle işinizle ilgili tüm süreçleri analiz ediyoruz. Analiz neticesinde ihtiyaçlarınıza yönelik çözümlerimizi sunuyoruz.

 • ERP-üretim-ihtiyaca-yönelik

  Çözüm Geliştirme

  Belirlenen ihtiyaçlara ve işletmenizin kurumsal yapısına uygun gerekli modülleri yazıyor ve sürekli test ederek geliştiriyoruz.

 • ERP-kurulumu

  Kurulum

  İşletmenize özel geliştirilen ambalaj sektörü çözümlerini yazılımımıza entegre ediyor ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Satış Sonrası

Teknik Destek

Nermasoft bünyesinde hizmet veren ERP uzmanlarımız metal sanayi sektörüne yönelik geliştirdiğimiz tüm süreçleri sizlere anlatıyor, öğretiyor ve sürekli olarak teknik destek ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

%0

Müşteri Memnuniyeti

0/24

Teknik Servis
erp-teknik-destek-hizmetleri-nermasoft
Bizi Tercih Edenler