Sektörel ERP Çözümleri

Mobilya Sektörü

Sektörel Çözümler

Mobilya Sektörüne Özel ERP Çözümleri

caniasERP Mobilya Sektörü Çözümleriyle, müşterilerinize özel üretim yaparken tüm iş süreçlerinizi etkin bir şekilde yönetebilir, özel ürün tasarımını, sipariş anında birkaç tuşa basarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünün değiştirilebilir özelliklerini belirlerken varsa ek işçilikleri de dikkat alarak gerçek maliyetleri sipariş anında görebilirsiniz. Stoklarınızın ve atölyelerinizin durumuna bağlı olarak ürünün üretilip üretilemeyeceğini kontrol edebilir, müşterinize gerçekçi fiyat ve teslim tarihi verebilirsiniz. Özel tasarlanmış ürünlerin yer aldığı toplu satış veya ihalelere hazırlanırken ayrıntılı maliyet analizlerini, üretilebilirlik kontrollerini, teklif hazırlığı ve revizyonlarını çok kısa sürelerde yapabilirsiniz.

Modüller

Mobilya Sektörüne Özel Geliştirdiğimiz Başlıca Modüller;

 • bud-64x64-1
  Bütçe Yönetimi

  gözat

 • cos-64x64-1
  Maliyet Merkezleri Muhasebesi

  gözat

 • prc-64x64-1
  Üretim Maliyet Yönetimi

  gözat

 • mrp-64x64-1
  Malzeme İhtiyaç Planlaması

  gözat

 • hcm-64x64-1
  İnsan Kaynakları Yönetimi

  gözat

İlave Süreçler

Mobilya Sektöründe caniasERP'de izlenebilecek ilave süreçler

Döşemeli Grup Sipariş Yönetimi

Üretici tarafından modelleri , kartela kumaşları, alternatif kartelalar ve bu kartelalara göre kumaş ve kesim fiyat farklarının oluşturulabildiği, sipariş girişi sırasında kullanılacak kumaşların stok miktarlarını daha önce yapılmış olan rezervasyonlarının takip edildiği. Talep edilmesi durumunda onaylanmış sipariş için otomatik kumaş rezervasyonu yapıldığı,1 seviye ürün ağaçlarının görülebildiği. Tek renk ya da çok renk (2 renk,3 renk 3 renk + Deri vb.) seçimine göre ürün ağacının seçilebildiği. Teslimat için şartların oluşturulduğu (Grup sipariş) siparişin her satırı için risk ve bağlantı kontrolünün yapıldığı. Standart ürünler için birim üretim saatleri belirlenir ve içerideki üretime bakarak tahmini teslim tarihi belirlenir.

Pastal ve 3. Parti Yazılım Entegrasyonu

Pastal planlama için özel olarak tasarlanmış yazılımlar ile, model tasarlamada kullanılan çizim programları ile entegrasyon yapılabilir. Hangi programlar olduğunun bilgisini alınız. (Uygun veri tabanı entegrasyon şartları yerine getirilmiş ise)

Döşemeli Grup Malzeme İhtiyaç Planlama

Üretim emri verilmiş siparişler ile henüz emri verilmemiş siparişleri dikkate alarak stok durumu, rezervasyonlar, siparişi verilmiş ancak henüz depoya gelmemiş ürünler ile min. Max. stok ve parti büyüklükleri ihtiyaç belirlenir. Aksiyon planları oluşturulur ve satın alma talebi , sipariş, termin ya da toplu bir şekilde verilir.

Barkodlu Üretim

Sipariş bazlı üretim emirlerinde döşemeli grup ürünün ,istasyon ve modül bazlı birbirini sıralı takip eden barkod numaraları üretimin her safhası, başlama bitirme, duruşlar(Planlı-Plansız) ,hatalar, vardiyalar, üretim istasyonları ve üniteler bazında takip edilir.

Döşemeli Grup Çalışan Performans Takip ve Yönetimi

Döşemeli grupta bir çalışanın günlük ürettiği modül sayısı, üretim saati performans % leri , ürettiği ürün bazında performansı anlık, günlük haftalık ve aylık bazda takip edilir. Birbirini takip eden barkod numarası sayesinde hangi elemanın hangi ürünün neresini ne kadar sürede ve hangi tezgahta hangi istasyonda yaptığı izlenebilir.

Maliyet Yönetimi

Model ve modüller için öngörülen maliyet (Ön maliyet) ile gerçekleşen maliyet karşılaştırılır. İş merkezleri, rotalar ta da prosesler bazında maliyet hesaplanabildiği gibi, ek maliyetler dağıtım anahtarı ya da şirkete özel dağıtım yönetimi kullanılabilir.

Barkodlu Sevkiyat

Oluşturulmuş sevkiyat planlarına göre, üretimi tamamlanmış ve mamul depoya gelmiş sipariş kalemlerinin , TAKIM bütünlüğünü koruyup kontrol ederek eksik herhangi bir parça kalmaksızın barkod okutularak çıkışı sağlanır. Çıkış olabilmesi için gerekli şartlar firmaya özel tasarlanabilir. Yüklemesi gerçekleşmemiş ürünler tekrar planlanmak üzere sevkiyat planlama modülünde revize edilir. Anlık planlanan gerçekleşen sevkiyatlar takip edilir.

İşletmeniz için çok daha farklı çözümlere mi ihtiyacınız var? Bize ulaşın. Hemen çözümlerimizi sunalım.

Kurulum Süreci

3 adımda mobilya sektörü ERP yazılımına sahip olun

 • ERP-tanışma-çözüm-icon

  Sizi Anlıyoruz

  Öncelikle işinizle ilgili tüm süreçleri analiz ediyoruz. Analiz neticesinde ihtiyaçlarınıza yönelik çözümlerimizi sunuyoruz.

 • ERP-üretim-ihtiyaca-yönelik

  Çözüm Geliştirme

  Belirlenen ihtiyaçlara ve işletmenizin kurumsal yapısına uygun gerekli modülleri yazıyor ve sürekli test ederek geliştiriyoruz.

 • ERP-kurulumu

  Kurulum

  İşletmenize özel geliştirilen ambalaj sektörü çözümlerini yazılımımıza entegre ediyor ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Satış Sonrası

Teknik Destek

Nermasoft bünyesinde hizmet veren ERP uzmanlarımız mobilya sektörüne yönelik geliştirdiğimiz tüm süreçleri sizlere anlatıyor, öğretiyor ve sürekli olarak teknik destek ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

%0

Müşteri Memnuniyeti

0/24

Teknik Servis
erp-teknik-destek-hizmetleri-nermasoft
Bizi Tercih Edenler