Sektörel ERP Çözümleri

Otomotiv Sektörü

Sektörel Çözümler

Otomotiv Sektörüne Özel ERP Çözümleri

caniasERP ile otomotiv sektörüne özgü süreçlerin tam anlamıyla izlenmesi ve yönetimi mümkündür.

Hammaddelerin, tüm fason süreçleri de dahil tedariği; satış siparişlerinin kullanıcı bağımsız, elektronik olarak alınması; çeşitli kriterler dahilinde üretim planlarının, iş emirlerinin işletmeye verilmesi ve geri beslemeleri ile ürünlerin istenen zamanda üretimi; JIT altyapısına tam uyum, otomotiv sektörüne ait çözümlerimizin sadece bir bölümüdür.

Modüller

Otomotiv Sektörüne Özel Geliştirdiğimiz Başlıca Modüller;

 • cap-64x64-1
  Kapasite Yönetimi

  gözat

 • hcm-64x64-1
  İnsan Kaynakları Yönetimi

  gözat

 • mrp-64x64-1
  Malzeme İhtiyaç Planlaması

  gözat

 • cos-64x64-1
  Maliyet Merkezleri Muhasebesi

  gözat

İlave Süreçler

Otomotiv Sektöründe caniasERP'de izlenebilecek ilave süreçler

Otomotive Özgü Fark Faturaları Yönetimi

Otomotiv sektöründeki ana sanayilerden bazıları, ay içinde yapılmış satış işlemlerine ait satış fiyatlarını, takip eden ay içerisinde belirlemektedir. Bu durum önceki fiyatlara nazaran pozitif veya negatif yönde fiyat farklarının oluşmasına neden olmaktadır. Bu süreçte her şey ne kadar normal gözükse de ay içinde yapılan tüm satış faturalarının kalemlerine isabet eden fark rakamlarını tespit edip bunun sonucu yeni bir fiyat farkı ve değer iade faturasını sisteme girmek, zaman ve iş gücü kaybına sebep olmaktadır. Kaldı ki o fatura üzerinden de tekrar bir fark faturası doğabilmektedir. İşte tam bu noktada caniasERP yardımınıza yetişerek belirlenen son satış fiyatı üzerinden yeni faturayı saniyeler içinde sisteme işleyip ilgili cariyi çalıştıracaktır.

Mal Transfer ve Bant Besleme Uygulamaları

Otomotiv sektörünün en önemli konularından bir diğeri de JIT ( Just In Time ) kavramına dayalı, üretim yönetimi ve mal hareketleridir. İlgili ürünü istenen zamanda, istenen yerde bulundurmak yüksek önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra JIT kavramını sadece ürünler adına değil; JIT ve JIT’e yakın bir takım yöntemlerle, tedarikçi tarafında da izlemek son derece önemlidir. caniasERP ile siparişlerin sisteme alımı EDI vasıtası ile elektronik ortamda kullanıcı bağımsız gerçekleşmektedir.

İşletme İçi Tüm Süreçlerin Barkod ile Yönetimi

Otomotiv sektöründe, gıda sektöründe olması gereken izlenebilirlik tabiki istenmeyecektir ancak izlenebilirliğin her sektör adına ne kadar önem arz ettiği ve prestij konusu olduğu açıktır. Özellikle ürünlerinizin barkodlu olarak müşterinize gitmesi, müşteriniz açısından hanenize yazılmış bir artı değer olarak size yansıtılacaktır. Hali hazırda kendi iç süreçlerine ve müşterilerine önem veren referanslarımız, tüm işletme süreçlerinde hata payını minimize etmek ve verimliliklerini artırmak adına caniasERP‘de tüm süreçlerini barkod ile takip etmektedirler.

Gelişmiş Raporlamalar

Otomotiv Sektöründeki referanslarımızdan gelen istekler doğrultusunda şekillenmiş; işletme içi çalışanlarla bilgiyi ve ortak paylaşımı artırmak ve bu vesile ile işçinin hem yaptığı işteki bilincini hem de verimini ortaya çıkarmak için geliştirilmiş online Rapor Ekranları ile motivasyonu yükseltmek artık çok daha kolay. Bunun yanı sıra caniasERP sistemi üzerinden yayınlanan Anlık Veri Yayın Ekranları sayesinde çalışanlar arasındaki rekabeti artırmak da mümkün olabilecek.

İşletmeniz için çok daha farklı çözümlere mi ihtiyacınız var? Bize ulaşın. Hemen çözümlerimizi sunalım.

Kurulum Süreci

3 adımda otomotiv sektörü ERP yazılımına sahip olun

 • ERP-tanışma-çözüm-icon

  Sizi Anlıyoruz

  Öncelikle işinizle ilgili tüm süreçleri analiz ediyoruz. Analiz neticesinde ihtiyaçlarınıza yönelik çözümlerimizi sunuyoruz.

 • ERP-üretim-ihtiyaca-yönelik

  Çözüm Geliştirme

  Belirlenen ihtiyaçlara ve işletmenizin kurumsal yapısına uygun gerekli modülleri yazıyor ve sürekli test ederek geliştiriyoruz.

 • ERP-kurulumu

  Kurulum

  İşletmenize özel geliştirilen ambalaj sektörü çözümlerini yazılımımıza entegre ediyor ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Satış Sonrası

Teknik Destek

Nermasoft bünyesinde hizmet veren ERP uzmanlarımız otomotiv sektörüne yönelik geliştirdiğimiz tüm süreçleri sizlere anlatıyor, öğretiyor ve sürekli olarak teknik destek ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

%0

Müşteri Memnuniyeti

0/24

Teknik Servis
erp-teknik-destek-hizmetleri-nermasoft
Bizi Tercih Edenler