Sektörel ERP Çözümleri

Perakende Sektörü

Sektörel Çözümler

Perakende Sektörüne Özel ERP Çözümleri

Perakende sektöründe müşteri ilişkilerinden network planlamaya, ürünlerin sınıflandırılmasından fiyatlama politikalarına, kampanya yönetiminden finansal uygulamalara, tedarik zinciri ve depo yönetimine tüm süreçleri caniasERP ile yönetmek mümkündür.

Sektör bağımsız yapısı ve geliştirilebilir altyapısı sayesinde caniasERP , standart ERP çözümlerine ek olarak, IAS’nin çeyrek asrı bulan deneyimlerinden yola çıkılarak hazırlanmış, perakende sektörünün kurumsal yazılım ihtiyaçlarına yönelik çözümü ile bu sektöre özel birçok takibe de olanak sunmaktadır.

caniasERP , Perakende çözümünü caniasERP içinde bir modül haline getirerek diğer çözümlerde yapılmak zorunda kalınan entegrasyon, data transfer gibi sorunları ortadan kaldırmıştır. Malzeme yönetimi, satın alma gibi temel modüllerle olan tam entegrasyon, perakende çözümünü daha efektif kılmakta ve raporlamayı dinamik olarak ERP’nin diğer datalarıyla birlikte yapma imkanı sunmaktadır.

Modüller

Perakende Sektörüne Özel Geliştirdiğimiz Başlıca Modüller;

 • sal-64x64-1
  Satış Yönetimi

  gözat

 • pur-64x64-1
  Satınalma Yönetimi

  gözat

 • crm-64x64-1
  Müşteri İlişkileri Yönetimi

  gözat

 • mrp-64x64-1
  Malzeme İhtiyaç Planlaması

  gözat

İlave Süreçler

Perakende Sektöründe caniasERP'de izlenebilecek ilave süreçler

Fiyatlama Politikaları

Belli tarih aralığında, belli bir ürün grubuna iskonto uygulanması, sektörde çok yaygındır. Iskontolar yüzdesel olabileceği gibi tek fiyat üzerinden de değerlendirilebilir. Çok nadir de olsa bir artırım yapılmak istenilebilir. Ürün bilgi föylerinde tanımlanan sınıflar aracılığıyla bir grup ürüne hızlıca yeni fiyat tanımı yapmak, caniasERP ile çok kolaydır. Yeni fiyat ürünün üzerine direkt olarak uygulanabileceği gibi iskonto farkı olarak sisteme de tanımlanabilir

Kampanya Yönetimi

Kampanyalar günümüzde perakende yöneticilerinin hayal gücü ile sınırlı olduğundan, bu güce anında cevap verebilecek esneklikte yazılımlara ihtiyaç duyulur. “2 alana 1 bedava, 2 al fiyatı düşük olan bizden, kırmızı al beyaz hediye, 250 TL’ye 50 TL bizden” vb. örnekler, yazılıma entegre edilebilmelidir. Esnek yazılım mimarisi ile caniasERP sektörün bu gereksinimlerine anında cevap verebilir.

Tedarik Zinciri ve Depo Yönetimi

Firmanın faaliyet gösterdiği sektöre ve kurumsallaşma düzeyine bağlı olarak, farklı depo yönetim yaklaşımları geliştirilebilir. Bu yaklaşımlar öncelikle firmanın temel işlevlerini yerine getirecek seviyede planlanırken ek süreç gelişimlerine de açık olmalıdır. İmplementasyon, deneyimli uygulama danışmanı ile firmanın ortaklaşa yapacağı analiz sonucunda neticelendirilmelidir. caniasERP ile sektörde uyarlanmış bazı depo yönetim sistemlerinden örnek vermek gerekirse;

Transfer Emri

Mağazalar genel sorumlusu tarafından kullanılan bu yaklaşımda, bir rapor üzerinden mağazalar arası veya mağaza/depo arası transfer emri oluşturulur. Bu emir mağaza/depoya düşer ve sevkiyat gerçekleştirilir.

İşletmeniz için çok daha farklı çözümlere mi ihtiyacınız var? Bize ulaşın. Hemen çözümlerimizi sunalım.

Kurulum Süreci

3 adımda perakende sektörü ERP yazılımına sahip olun

 • ERP-tanışma-çözüm-icon

  Sizi Anlıyoruz

  Öncelikle işinizle ilgili tüm süreçleri analiz ediyoruz. Analiz neticesinde ihtiyaçlarınıza yönelik çözümlerimizi sunuyoruz.

 • ERP-üretim-ihtiyaca-yönelik

  Çözüm Geliştirme

  Belirlenen ihtiyaçlara ve işletmenizin kurumsal yapısına uygun gerekli modülleri yazıyor ve sürekli test ederek geliştiriyoruz.

 • ERP-kurulumu

  Kurulum

  İşletmenize özel geliştirilen ambalaj sektörü çözümlerini yazılımımıza entegre ediyor ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Satış Sonrası

Teknik Destek

Nermasoft bünyesinde hizmet veren ERP uzmanlarımız perakende sektörüne yönelik geliştirdiğimiz tüm süreçleri sizlere anlatıyor, öğretiyor ve sürekli olarak teknik destek ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

%0

Müşteri Memnuniyeti

0/24

Teknik Servis
erp-teknik-destek-hizmetleri-nermasoft
Bizi Tercih Edenler