Sektörel ERP Çözümleri

Plastik Sektörü

Sektörel Çözümler

Plastik Sektörüne Özel ERP Çözümleri

caniasERP ’nin esnek yapısı sayesinde standart uygulamaların yanı sıra plastik sektörüne özel alternatif ürün ağacı, farklı özelliklerdeki hammaddeler ile müşterilere özel üretim, üretimde hazırlık sürelerinin yönetilmesi, kod yapısı, kalıp tasarımı ve yönetimi gibi süreçler de kolayca yönetilir.

Plastik hammaddeli malzemeler, hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaktadır. Yapı ve inşaat, ambalaj, tarım, sağlık, gıda, dekorasyon, elektrik ve aydınlatma, ev aletleri, oyuncaklar, spor, otomotiv, beyaz eşya ve havacılık gibi pek çok alanda plastiğin yeri vardır.

Plastik sektöründe faaliyet gösteren firmalar, hammadde üretimi veya tedariği sağlayanlar ve plastik hammaddeler (Pe, PVC, PS, PP, ABS ve diğer kimyasallar gibi) kullanılarak üretim yapanlar olarak birbirinden ayrılırlar. Sektörde üretim yapan firmaların en çok kullandığı yöntemlerin başında, plastik hammaddenin, yüksek sıcaklıkta eritilmesi ve bir kalıp içerisine enjekte edilmesi ile gerçekleştirilen imalat yöntemi olarak tanımlanabilecek plastik enjeksiyon gelir. Bunun yanı sıra sektörde en sık kullanılan yöntemler ekstrüzyon, haddeleme, kalıp dökümü olarak özetlenebilir.

Modüller

Plastik Sektörüne Özel Geliştirdiğimiz Başlıca Modüller;

 • mrp-64x64-1
  Malzeme İhtiyaç Planlaması

  gözat

 • bom-64x64-1
  Ürün Ağacı Yönetimi

  gözat

 • ast-64x64-1
  Sabit Kıymet Yönetimi

  gözat

İlave Süreçler

Plastik Sektöründe caniasERP'de izlenebilecek ilave süreçler

Ürün Tasarımı

Plastik sektöründe iki tasarım tipi kullanılmaktadır. Üretim yapan firmalar, müşterilerinin mevcut tasarımlarını kullanarak üretim gerçekleştirilecekleri gibi, kendi ürün tasarımlarını da kullanabilirler.

Numune Üretimi ve Numune Takibi

Üretime geçilmeden önce numune üretimleri yapılmaktadır. Üretilen numuneler, önce firma içerisindeki laboratuvarlarda testlere tabi tutularak üretim onayları için müşteri onayına sunulmaktadır.

Ürün İzlenilirliği

Plastik sektöründe ağırlıklı olarak seri üretim yapılmaktadır. Büyük hacimli üretim olduğu için, parti bazında hammaddeler tüketilerek ürünler üretilmektedir. Bu sayede ürün izlenebilirliği sağlanmaktadır.

Alternatif Malzeme Yönetimi

Plastik ürünlerin hammadde karışımı, alternatif malzemeler kullanılarak da yapılabilir. Bu alternatif malzemeler, sistemde takip edilebilmekte ve karışım hamuru yapılırken değişiklikler yapılmasına imkan vermektedir.

Kalite Kontrol

Kalite standartları ile üretilen ürünler, hem firma tarafından operasyon kalite kontrolden geçmekte hem de müşteriler tarafında kalite kontrolünden geçerek raporlanmaktadır. Ayrıca mal girişte kalite kontroller, süreç kalite kontroller ve tedarikçi değerlendirmeler de yapılmaktadır. Analiz Sertifikası kendi üretim kalite kontrol bilgileri ve numune ile müşteriye gönderilir ve müşteri onayına sunulur.

Tedarikçi Değerlendirme

Ürünlerin proje olarak ele alınıp üretilmesi ve takip edilmesi sayesinde; yapılabilirlik analizleri, ürün tasarımları, kalıp imalatı ve yönetimi, kalite süreçleri, fon yönetimi, proje önemli noktalarının hatırlatılması ve ürün maliyetleri hesaplanması kolaylıkla yapılmaktadır.

İşletmeniz için çok daha farklı çözümlere mi ihtiyacınız var? Bize ulaşın. Hemen çözümlerimizi sunalım.

Kurulum Süreci

3 adımda plastik sektörü ERP yazılımına sahip olun

 • ERP-tanışma-çözüm-icon

  Sizi Anlıyoruz

  Öncelikle işinizle ilgili tüm süreçleri analiz ediyoruz. Analiz neticesinde ihtiyaçlarınıza yönelik çözümlerimizi sunuyoruz.

 • ERP-üretim-ihtiyaca-yönelik

  Çözüm Geliştirme

  Belirlenen ihtiyaçlara ve işletmenizin kurumsal yapısına uygun gerekli modülleri yazıyor ve sürekli test ederek geliştiriyoruz.

 • ERP-kurulumu

  Kurulum

  İşletmenize özel geliştirilen ambalaj sektörü çözümlerini yazılımımıza entegre ediyor ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Satış Sonrası

Teknik Destek

Nermasoft bünyesinde hizmet veren ERP uzmanlarımız plastik sektörüne yönelik geliştirdiğimiz tüm süreçleri sizlere anlatıyor, öğretiyor ve sürekli olarak teknik destek ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

%0

Müşteri Memnuniyeti

0/24

Teknik Servis
erp-teknik-destek-hizmetleri-nermasoft
Bizi Tercih Edenler